pondelok, 8 marca, 2021
3.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Pápež sa predsa len modlil na Španielskych schodoch. Za ľudí, ktorých postihla...

Pápež sa predsa len modlil na Španielskych schodoch. Za ľudí, ktorých postihla pandémia

Pápež František v utorok absolvoval vopred neohlásenú návštevu Ríma, kde sa na tzv. Španielskych schodoch pomodlil za obyvateľov talianskej metropoly i ľudí po celom svete, ktorých postihla súčasná pandémia koronavírusu. Informovala o tom agentúra AP.

Vatikán minulý týždeň oznámil, že verejný obrad na Španielskych schodoch, ktorým sa v Ríme za pápežovej účasti tradične začína vianočné obdobie, sa konať nebude. Chcel tým zamedziť tomu, aby sa na mieste zhromaždilo väčšie množstvo ľudí, čo by zvýšilo riziko šírenia koronavírusu.

Pápež však na Španielske schody (Piazza di Spagna) napokon predsa len prišiel. Namiesto zvyčajných popoludňajších hodín zavítal na miesto už v utorok na úsvite, okolo siedmej hodiny miestneho času, teda len približne dve hodiny po skončení nočného zákazu vychádzania, ktorý aktuálne platí v Taliansku. Neodradilo ho ani daždivé počasie.  

Pápež počas modlitby pred mariánskym stĺpom zveril obyvateľov mesta Ríma, ako aj chorých a trpiacich celého sveta, pod ochranu Nepoškvrnenej Panny Márie, ktorú si uctil aj položením kytice bielych ruží, napísal spravodajský server Vatican News.

Udalosť sa uskutočnila bez účasti médií. Vatikán z nej následne zverejnil len niekoľko fotografií. Na uliciach bolo v čase pápežovej modlitby len málo ľudí, keďže tento utorok je v Taliansku cirkevný aj štátny sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie.

František sa pred sochou Immaculaty zdržal necelých 15 minút. Potom sa presunul do rímskej Baziliky Santa Maria Maggiore, kde sa opäť pomodlil a odslúžil omšu v jednej z jej kaplniek.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 323,786 +396 Dnes Úmrtí 7,921 +85 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 60,565 Last updated: 8. marca 2021 - 19:54 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky