štvrtok, 21 januára, 2021
2.6 C
Bratislava
Úvod Aréna Spustili nový portál. Dá sa na ňom sledovať práca prokurátorov

Spustili nový portál. Dá sa na ňom sledovať práca prokurátorov

Nový portál Otvorená prokuratúra, ktorý spustila mimovládna organizácia Transparency International Slovensko (TIS), umožňuje sledovať prácu prokurátorov a vývoj v trestaní kriminality na Slovensku. Informovala o tom Eva Demková z TIS.

Sprístupňuje informácie o prokurátoroch, výkonnosť prokuratúr, nápad vecí, počet podaných žalôb či objem reštančných vecí. “Portál zverejňuje aj podrobné majetkové priznania spolu s odkazmi na články médií o danom prokurátorovi,” dodala.

Sekcia o kriminalite porovnáva trendy v kriminalite na Slovensku. Taktiež udeľované tresty a aktivitu regionálnych prokuratúr v jednotlivých trestných činoch a tiež o type páchateľov. “Nedostatočná transparentnosť orgánov dozerajúcich na zákonnosť a spravodlivosť bola popri osobnostných zlyhaniach minulého vedenia dôležitou príčinou slabého výkonu v boji proti korupcii či zločinom verejných činiteľov,” spresnila.

      

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 231,242 +2,464 Dnes Úmrtí 3,801 +64 Dnes Uzdravení 181,129 Infikovaných 46,312 Last updated: 21. januára 2021 - 21:44 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky