nedeľa, 17 januára, 2021
-2.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Sudca má rozhodovať o väzbe pre policajného exprezidenta Lučanského v nedeľu

Sudca má rozhodovať o väzbe pre policajného exprezidenta Lučanského v nedeľu

Sudca pre prípravné konanie na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku má rozhodovať o návrhu na vzatie do väzby policajného exprezidenta Milana Lučanského v nedeľu (6. 12.). Informovala o tom hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Aj o ďalších šiestich osobách, ktoré boli zadržané v rámci policajnej akcie Judáš, sa má rozhodovať počas víkendu. V sobotu (5. 12.) v prípade napríklad u obvinených Jozefa Reháka, či Daniela Čecha. V nedeľu okrem policajného exprezidenta aj o návrhu na väzobné stíhanie pre Borisa Beňu, či Petra Gašparoviča.

V prípade obvinili podľa polície osem osôb. Ide o ľudí, ktorí pôsobili a niektorí stále pôsobia vo vysokých funkciách Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby a Kriminálneho úradu finančnej správy.

Trestnej činnosti sa mali dopúšťať dlhodobo, a to minimálne v ôsmich skutkoch. Obvinenie sa týka prijímania úplatku, podplácania, založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a tiež ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 223,325 +573 Dnes Úmrtí 3,474 +57 Dnes Uzdravení 168,915 Infikovaných 50,936 Last updated: 17. januára 2021 - 14:15 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky