nedeľa, 17 januára, 2021
-3.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Vyšetrovateľ podá návrh na väzobné stíhanie Lučanského

Vyšetrovateľ podá návrh na väzobné stíhanie Lučanského

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) podá dozorujúcemu prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podnet na väzobné stíhanie policajného exprezidenta Milana Lučanského a ďalších osôb, ktoré boli zadržané a obvinené v rámci akcie Judáš. TASR o tom informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Obvinených bolo osem osôb. „Z prijímania úplatku osoby M. L., M. K., D. Č. a J. R., ktorý je zároveň obvinený aj zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Z podplácania obvinil osobu N. B. Z vydierania obvinil osoby P. G., L. V. a B. B., ktorý je zároveň obvinený aj z ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti,” spresnil hovorca.

Ide o osoby, ktoré v minulosti podľa jeho slov pôsobili a niektoré stále pôsobia vo vysokých funkciách Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby a Kriminálneho úradu finančnej správy. „Podľa zistení vyšetrovateľa sa trestnej činnosti mali dopúšťať dlhodobo, a to minimálne v ôsmich skutkoch,” doplnil.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 222,752 Úmrtí 3,417 Uzdravení 166,555 Infikovaných 52,780 Last updated: 17. januára 2021 - 07:09 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky