Zlatica Kušnírová: Konečne sa veci dejú tak ako majú

0
Matka zavraždenej Martiny Kušnírovej Zlatica Kušnírová (Autor: TASR)

Konečne sa veci dejú tak ako sa majú, komentuje zadržanie Jaroslava Haščáka z Penty mama zavraždenej Martiny Kušnírovej Zlatica.

Aký pocit ste mali pri pohľade na zadržanie Jaroslava Haščáka, ktorého meno sa spomínalo aj na súde s Marianom Kočnerom, ktorého súd oslobodil pri vyšetrovaní vraždy vašej dcéry Martiny a jej snúbenca Jána Kuciaka. Jeho obvinenie s prípadom nesúvisí, ale aj tak – máte istý pocit zadosťučinenia?

Svojím spôsobom áno. Prišla aj správa o obvinení pána Lučanského (bývalý prezident Policajného zboru Milan Lučanský). Deti nám to nevráti, ale cítim ju svojim spôsobom práve za to, za čo oni bojovali, teda spravodlivosť, pravdu. Aby sa nedialo na tom našom Slovensku to, čo sa teraz odkrýva, lebo to je hanba na celý svet. Na druhej strane je dobre, že sa to deje, lebo sa to očistí. Nejde už o nás, o naše deti, ale ide o všetkých.

Veríte, že aj v kauze vraždy vašich blízkych sa možno meno tohto finančníka ešte objaví?

Uvidíme, samozrejme sme sa odvolali, ale trochu mám obavy z Ivetty Macejkovej (bývalá predsedníčka Ústavného súdu SR bude ako sudkyňa Najvyššieho súdu SR v senáte, ktorý bude rozhodovať o odvolaní v kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej), tak neviem, či to nebude podobný postup ako na Špecializovanom súde SR (ten rozhodol o tom, že Marian Kočner a Alena Zsuzsová sú v prípade nevinní). Bola by som rada, keby sudcovia konali svoju povinnosť tak ako majú. Osobne by som bola za to, aby tá Macejková nebola členkou senátu. Máme dosť iných sudcov, už by sa mohli vymeniť tak, aby pracovali tak ako majú. Lebo oni dvaja si to zaslúžia, lebo zomreli za pravdu a nie za hnusné špinavé peniaze, ktoré tu vládnu. Zle sa mi to hovorí, tento druh radosti, ale konečne sa veci dejú tak ako sa majú.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu