utorok, 13 apríla, 2021
3.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Kauza Veľký Slavkov: Pozemkový fond nezaplatí schránkovej firme viac ako 16 miliónov...

Kauza Veľký Slavkov: Pozemkový fond nezaplatí schránkovej firme viac ako 16 miliónov eur

Krajský súd v Prešove zamietol žalobu schránkovej spoločnosti Digital Floor Ltd voči Slovenskému pozemkovému fondu (SPF) v kauze Veľký Slavkov. Rozhodnutie sa týka sporu, kde si spoločnosť nárokovala škodu takmer 16 miliónov eur, plus úrok z omeškania. Proti rozhodnutiu nie prípustné odvolanie. Informovala o tom hovorkyňa Krajského súdu v Prešove Ivana Petrufová.

“Stotožniac sa so závermi prvoinštančného súdu, ktorý na základe rozsiahleho dokazovania zamietol žalobu žalobcu v celom rozsahu, odvolací súd rovnako konštatoval, že v danom prípade neboli splnené zákonné predpoklady zodpovednosti žalovaného za škodu,” uviedla Petrufová.

Vyhlásenie rozsudku v kauze Veľký Slavkov na Krajskom súde v Prešove. Na snímke senát Krajského súdu a druhý sprava právny zástupca Slovenského pozemkového fondu Michal Mandzák. Prešov, 30. novembra 2020. (Foto: TASR)

Odvolávací senát krajského súdu zároveň priznal žalovanému nárok na náhradu trov odvolávacieho konania na ťarchu žalobcu v rozsahu 100 percent. O výške bude podľa Petrufovej rozhodnuté samostatným uznesením po právoplatnosti rozsudku.

Celkovo sa kauza Veľký Slavkov týka náhrady škody vo výške takmer 100 miliónov eur, plus úroky z omeškania. Okresný súd v Prešove rozhodol 9. apríla 2019 o jednej z troch pohľadávok vo výške viac ako 23 miliónov eur s príslušenstvom tak, že žalobu v celom rozsahu zamietol. Tretí prípad sa týka náhrady sumy vo výške 60 miliónov eur.

vo videu hovorí právny zástupca Slovenského pozemkového fondu Michal Mandzák

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 371,168 Úmrtí 10,630 Uzdravení 255,300 Infikovaných 105,238 Last updated: 13. apríla 2021 - 08:24 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -