pondelok, 25 januára, 2021
2 C
Bratislava
Úvod Aréna Nitrianska galéria chystá projekt Do prírody galérie?

Nitrianska galéria chystá projekt Do prírody galérie?

Nitrianska galéria pripravuje vo svojich Reprezentačných sálach výstavu zloženú z diel viacerých známych výtvarníkov. V predbežnom zozname viac ako 20 autorov sú napríklad Martin Benka, Orest Dubay, Ernest Zmeták či Karol Plicka a ďalší.

Výstavný projekt s názvom Do prírody galérie? je podľa kurátorky Ľudmily Kasaj Poláčkovej úvahou o správaní, postavení a vnímaní umelca. „Návštevník Nitrianskej galérie bude konfrontovaný so stopami prírody prenesenej do galérie pomocou výtvarných diel. Je o spätosti človeka s prírodou, ale aj o jeho odviazaní sa z jej ochranného zovretia,“ uviedla Kasaj Poláčková.

Výstava bude sprístupnená 10. decembra a potrvá do 28. februára. Ako vysvetlila kurátorka, návštevníkom pripomenie, že v tichu prírody si viac uvedomujeme, že prežitie skutočného života nenájdeme v peniazoch a veciach, ktoré iba nahrádzajú pocit šťastia. „A v tichu galérie si zasa uvedomíme, že po prírode je umenie človeka jediné, ktoré nás presahuje,“ dodala Kasaj Poláčková.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 236,476 +1,905 Dnes Úmrtí 4,068 +103 Dnes Uzdravení 189,959 Infikovaných 42,449 Last updated: 25. januára 2021 - 02:08 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky