Pápež na prvú adventnú nedeľu vyzýval veriacich na “bdelosť”

0
Pápež František (uprostred) a emeritný pápež Benedikt XVI. (vpravo) s novovymenovanými kardinálmi na konzistóriu vo vatikánskej Bazilike svätého Petra. Foto: TASR/AP

Pápež František vyzýval veriacich na “bdelosť” počas omše, ktorú slúžil v prvú adventnú nedeľu v Bazilike sv. Petra vo Vatikáne. Informovala o tom agentúra DPA.

„Je dôležité zostať bdelými, pretože životnou chybou je strácať sa v tisícoch veciach a nevšímať si Boha,” uviedla podľa servera Vatican News hlava katolíckej cirkvi na omši, ktorej sa zúčastnilo len niečo vyše sto osôb.

„Vábení svojimi záujmami – dennodenne to cítime – a roztržití mnohými zbytočnosťami riskujeme stratu toho podstatného,” uviedol pápež. „Je tu jeden nebezpečný spánok: spánok priemernosti. Prichádza, keď zabudneme na prvú lásku a pokračujeme zo zotrvačnosti, ide nám len o nerušený život,” dodal.

Ďalej varoval pred nocou, ktorá podľa neho často zostupuje na srdcia ľudí, ktorí sa potom sťažujú na všetko a všetkých, cítia sa ako obete a zo všetkého robia konšpirácie.

V sobotu večer sa František spoločne so skupinou novovymenovaných kardinálov stretol s emeritným pápežom Benediktom XVI. Vatikán uviedol, že stretnutie vo vatikánskej kaplnke Kláštora Panny Márie prebehlo v srdečnej atmosfére.  

Pápež František v sobotu vymenoval 13 nových kardinálov, medzi ktorými je aj vôbec prvý kardinál afroamerického pôvodu. Na sobotňajšom konzistóriu vo vatikánskej Bazilike svätého Petra sa namiesto tradičných tisícov ľudí zúčastnilo len niekoľko desiatok hostí. Išlo o súčasť opatrení proti šíreniu nového koronavírusu, v dôsledku ktorých sa na sobotňajšej ceremónii nemohli osobne zúčastniť dvaja z nových členov kardinálskeho zboru.  

Pápež František od svojho nástupu v roku 2013 menoval nových kardinálov už po siedmy raz. Kardinálsky zbor má od soboty 232 členov, z toho 128 voliteľov, s právom zúčastniť sa na voľbe budúcej hlavy katolíckej cirkvi.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu