sobota, 23 januára, 2021
6.3 C
Bratislava
Úvod Aréna V Lamanšskom prielive zachránili 45 migrantov

V Lamanšskom prielive zachránili 45 migrantov

Celkovo 45 migrantov vrátane tehotnej ženy a viacerých detí zachránili v sobotu v Lamanšskom prielive po tom, ako sa ich provizórny čln “ocitol v núdzi” neďaleko severofrancúzskeho prístavu Dunkerque. Informovala o tom v nedeľu agentúra AFP s odvolaním sa na francúzske úrady.

Niektorí z migrantov, ktorí boli následne prevezení na palubu záchrannej lode, pritom údajne vykazovali známky podchladenia, dodala francúzska Námorná prefektúra pre Lamanšský kanál a Severné more.  Migrantov sa ujali záchranári a pohraničná polícia, pričom po príchode do prístavu v meste Calais, ležiacom približne 45 kilometrov na západ od Dunquerque, vo večerných hodinách boli “všetci v bezpečí”.

Napriek zdanlivo krátkej vzdialenosti medzi francúzskym Calais a britský prístavom Dover, môže byť pri rušnej premávke, silnom vetre i prúdoch, prechod cez Lamanšský prieliv pre malé člny obzvlášť nebezpečný, približuje AFP.

Koncom októbra zahynuli po potopení člna v Lamanšskom prielive štyria migranti vrátane dvoch detí a ďalší traja boli nezvestní.

Od roku 2018 sa pokúša z Francúzska do Británie dostať cez Lamanšský prieliv čoraz vyšší počet migrantov.

V sobotu obe krajiny podpísali dohodu o posilnení prítomnosti polície v Lamanšskom prielive v snahe zabrániť ďalším migrantom v nelegálnom prechode. Podľa dohody podpísanej britskou ministerkou vnútra Priti Patelovou a jej francúzskym náprotivkom Géraldom Darmaninom bude na francúzskom pobreží nasadených dvakrát viac policajtov na sledovanie migrantov na mori.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 233,027 Úmrtí 3,894 Uzdravení 183,942 Infikovaných 45,191 Last updated: 23. januára 2021 - 11:43 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky