streda, 27 januára, 2021
3.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Prihlasovanie do výberového konania na policajného prezidenta sa končí v pondelok

Prihlasovanie do výberového konania na policajného prezidenta sa končí v pondelok

Prihlasovanie do výberového konania na post policajného prezidenta sa končí v pondelok 30. novembra. Ministerstvo vnútra (MV) SR dosiaľ zaevidovalo troch záujemcov.

„Verím, že sa do výberového konania na poslednú chvíľu ešte prihlásia ďalší uchádzači. Ide o veľmi dôležitú funkciu, kde charakter a odbornosť zohráva najpodstatnejšiu rolu,“ poznamenal minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO).

Ako doplnilo ministerstvo, obálky by sa mohli otvárať koncom týždňa, keďže žiadosti je možné podať aj poštou. Následne zverejnia aj zoznam kandidátov.

Záujem o funkciu prezidenta Policajného zboru (PZ) už potvrdil dočasný šéf polície Peter Kovařík aj veliteľ útvaru osobitného určenia Prezídia PZ Štefan Hamran.

Uchádzač o funkciu policajného prezidenta by mal byť príslušníkom PZ celkovo najmenej desať rokov, mal by mať vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa i špecializované policajné vzdelanie a mal by byť celkovo najmenej päť rokov nadriadeným. Nesmie byť odsúdený za spáchanie trestného činu. Okrem životopisu musí predložiť aj koncepciu rozvoja a riadenia polície.

Policajného prezidenta podľa platného zákona vymenúva minister vnútra na základe výberového konania a po verejnom vypočutí vo Výbore Národnej rady (NR) SR pre obranu a bezpečnosť, ak tento výbor odporučí jeho vymenovanie. Funkčné obdobie prezidenta PZ trvá štyri roky. Tá istá osoba môže byť vymenovaná do funkcie policajného prezidenta najviac na dve funkčné obdobia.

Miesto policajného prezidenta sa uvoľnilo po odstúpení Milana Lučanského. Od septembra PZ dočasne vedie Peter Kovařík.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 241,392 +2,775 Dnes Úmrtí 4,361 +101 Dnes Uzdravení 202,148 Infikovaných 34,883 Last updated: 27. januára 2021 - 15:09 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky