V Londýne zadržali viac ako 60 ľudí na demonštrácii proti pandemickým opatreniam

0
Policajti s ochrannými rúškami zatýkajú muža počas protestu proti opatreniam zavedených s cieľom spomaliť šírenie koronavírusu SARS-CoV-2 v centre Londýna. Foto: TASR/AP

Viac ako 60 ľudí zadržali v sobotu v Londýne na demonštrácii proti epidemiologickým opatreniam. K zatýkaniam došlo v súvislosti s potýčkami, ktoré vypukli, keď sa polícia pokúšala protest rozohnať. Informovala o tom agentúra AFP.

Metropolitná polícia na Twitteri informovala, že dôvodom zadržaní boli rôzne priestupky vrátane porušenia platným opatrení proti šíreniu koronavírusu. „Očakávame, že tento počet (zadržaných) ešte porastie,” dodala.

Zábery z protestu, ktoré sa objavili na internete, zachytávajú potýčky demonštrantov s políciou na známej obchodnej ulici Oxford Street. Protestný pochod sa tam dostal, keď prešiel cez stred mesta.

Polícia demonštrantov zhromaždených na Oxford Street i pri neďalekom Mramorovom oblúku (Marble Arch) vyzvala, “aby oblasť opustili a išli domov”. Varovala ich pritom, že ak výzvu neuposlúchnu, bude im hroziť zadržanie.

Viacerí z demonštrantov zasadzujúcich sa proti noseniu ochranných rúšok na tvár či vakcíne na ochorenie COVID-19 niesli plagáty s nápismi ako “prestaňte nás ovládať” či “nijaké ďalšie lockdowny”.

V Anglicku sa 2. decembra skončí platnosť aktuálneho lockdownu zavedeného v snahe spomaliť šírenie nákazy novým druhom koronavírusu. Jednotlivé oblasti sa následne vrátia k regionálnym opatreniam – prísnym v závislosti od počtu prípadov nákazy koronavírusom.  

V Británii zomrelo od začiatku pandémie už vyše 57 000 ľudí, čo je najviac spomedzi európskych krajín.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu