nedeľa, 17 januára, 2021
-2.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Projekt Vezmi si ma. Samosprávy zbierajúce odpadky sa môžu prihlásiť na mapu...

Projekt Vezmi si ma. Samosprávy zbierajúce odpadky sa môžu prihlásiť na mapu bojovníkov

Iniciatíva Vezmi si ma, ktorá vyzýva na zber odpadkov v prírode, vytvorila Mapu bojovníkov proti odpadu. Ľudia do nej môžu prihlásiť svoje mesto alebo obce, majú na mape slúžiť ako inšpirácia pre ostatných. Uviedla to riaditeľka pre komunikáciu a marketing spoločnosti Envi-Pak Katarína Kretter.

Aktívne mestá môžu svojim susedom ukázať, že sa podobných aktivít netreba báť. Zároveň ich môžu motivovať k upratovaniu odpadkov. „Naším cieľom je, aby sa mapa Slovenska poriadne zazelenala,” povedala Kretter. Ľudia sa môžu prihlásiť na stránke vezmisi.ma/mapa. Tam vyplnia formulár s popisom, čo vo svojom okolí v priebehu roka vyčistili.

K zodpovednému prístupu k životnému prostrediu motivuje ľudí aj projekt Vezmi si ma. Trvá už viac ako rok. „Problém voľne pohodeného odpadu v prírode vnímame veľmi citlivo. Preto aj cez iniciatívu Vezmi si ma pravidelne upozorňujeme ľudí, aby neboli voči neporiadku v prírode ľahostajní. Keď niekde odpadky vidia, nech ich jednoducho zdvihnú a odhodia tam, kam patria,” priblížila Kretter. Dodala, že do iniciatívy sa zapojilo množstvo dobrovoľníkov, firiem a influencerov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 223,325 +573 Dnes Úmrtí 3,474 +57 Dnes Uzdravení 168,915 Infikovaných 50,936 Last updated: 17. januára 2021 - 13:24 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky