pondelok, 8 marca, 2021
3.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Salvádor, Guatemala a Honduras zatkli stovky podozrivých členov pouličných gangov

Salvádor, Guatemala a Honduras zatkli stovky podozrivých členov pouličných gangov

Stredoamerické krajiny Salvádor, Guatemala a Honduras zatkli stovky podozrivých členov pouličných gangov počas akcie nazvanej Operácia Regionálny štít, podporovanej Spojenými štátmi. V sobotu o tom informovala tlačová agentúra AP.

Akciu riadila generálna prokuratúra v Salvádore. Oznámila, že získala zatykače na 1152 podozrivých a z nich do piatka pozatýkali 572 osôb.

Týždeň trvajúca operácia sa zameriavala predovšetkým na členov gangov Barrio 18 a MS-13, ktoré pôsobia vo všetkých troch spomínaných krajinách. Väčšina zo zatknutých čelí širokej škále obvinení, od vydierania, prania špinavých peňazí a únosov až po vraždy.

Operácia Regionálny štít je iniciatíva na boj proti cezhraničnému organizovanému zločinu, ktorá spája okrem úradov Salvádoru, Guatemaly a Hondurasu aj orgány Mexika a USA.

Boj proti cezhraničným sieťam pašerákov ľudí je hlavnou prioritou amerického prezidenta Donalda Trumpa, pripomenula agentúra Reuters.

Americké ministerstvo spravodlivosti uviedlo, že úrady v Salvádore a Hondurase zatkli tri desiatky podozrivých prevádzačov migrantov. Medzi zatknutými osobami zo siete prevádzačov v Hondurase boli policajný komisár, zástupca policajného inšpektora a traja ďalší príslušníci justičných orgánov.

Guatemalské úrady skonfiškovali aj drogy a strelné zbrane.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 323,786 +396 Dnes Úmrtí 7,921 +85 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 60,565 Last updated: 8. marca 2021 - 19:54 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky