piatok, 22 januára, 2021
7.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Anschober: Tvrdý lockdown v Rakúsku účinkuje, úmrtí je však stále veľa

Anschober: Tvrdý lockdown v Rakúsku účinkuje, úmrtí je však stále veľa

V Rakúsku pribudlo za 24 hodín do piatku (09.30 h) 4954 nových prípadov nákazy novým druhom koronavírusu. Ide o mierny pokles denného počtu infikovaných, keď ich prvý raz za uplynulé dva dni pribudlo menej než 5000, uviedla agentúra APA.

“Tvrdý lockdown účinkuje,” povedal na piatkovej tlačovej konferencii rakúsky minister zdravotníctva Rudolf Anschober. Naznačil, že počet infikovaných osôb však musí naďalej “dramaticky klesať”.

“Druhá vlna sa v celej Európe prejavuje vo svojej plnej sile,” cituje Anschobera denník Kurier. Novembrový vývoj pandémie v Rakúsku je podľa neho doteraz najhorší od jej vypuknutia. V období od 9. do 15. novembra siahali denné prŕastky novonakazených takmer ku hranici 10.000 prípadov, pripomenul s tým, že dobrou správou je, že v posledných dňoch sa situácia o niečo zlepšila.

Situácia sa stabilizovala aj v nemocniciach – hospitalizovaných je 4405 pacientov, pričom 703 z nich sa nachádza na jedotkách intenzívnej starostlivosti. Napriek pozitívnemu trendu v počte nakazených minister uviedol, že situácia v Rakúsku je stále vážna. Aj vzhľadom na prichádzajúcu chrípkovú vlnu poukázal na to, že takéto zaťaženie nemocníc nie je možné udržiavať dlhodobo.

V Rakúsku pribudlo za uplynulých 24 hodín 113 úmrtí súvisiacich s koronavírusom a situácia v tejto oblasti podľa Anschobera nie je dobrá. Od vypuknutia pandémie bolo v krajine pozitívne testovaných 269.736 osôb a 2886 následkom ochorenia COVID-19 podľahlo.

V Rakúsku sa 17. novembra začal druhý, tzv. tvrdý lockdown, ktorý potrvá do 6. decembra. Obyvatelia Rakúska môžu svoje bydlisko opustiť len z dôvodu zaobstarania si základných životných potrieb, neodkladných ciest do práce či nevyhnutných návštev príbuzných. Povolené sú stretnutia najviac dvoch ľudí, ktorí nežijú v spoločnej domácnosti, ako aj individuálne športovanie vonku bez kontaktu s inými osobami.

Uzavreté sú okrem škôl aj reštaurácie a obchodné prevádzky s výnimkou potravín, lekární, drogérií či čerpacích staníc. Otvorené zostali aj banky, pošty, trafiky či obchody s poľnohospodárskym tovarom a krmivom pre zvieratá a opravovne bicyklov a automobilov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 231,242 Úmrtí 3,801 Uzdravení 181,129 Infikovaných 46,312 Last updated: 22. januára 2021 - 07:28 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky