štvrtok, 21 januára, 2021
2.6 C
Bratislava
Úvod Aréna Sulík: SaS má pri kandidátoch na generálneho prokurátora jednotu. Je pripravená vyjednávať

Sulík: SaS má pri kandidátoch na generálneho prokurátora jednotu. Je pripravená vyjednávať

Strana Sloboda a solidarita (SaS) má pri kandidátoch na generálneho prokurátora jednotu a stanovený postup, zároveň je pripravená ísť kedykoľvek vyjednávať. Po stredajšom rokovaní vlády to uviedol minister hospodárstva a predseda strany SaS Richard Sulík.

Ako povedal, nevie, aké preferencie má OĽANO. Potvrdil, že dohoda v koalícii na spoločnom mene zatiaľ nie je. Tvrdí, že poradie kandidátov strany si zatiaľ nechajú pre seba a prezentovať ho budú koaličným partnerom. Podľa neho to nebudú odkazovať cez médiá.

V súvislosti s atmosférou počas rokovania vlády uviedol, že sa pred ním rozprávali o tom, “ako pokračovať v boji s hnusobou”, avšak tento bod nebol uzavretý. Diskutovať sa podľa neho bude popoludňajšom ústrednom krízovom štábe.

Voľba kandidáta na generálneho prokurátora má byť 1. decembra o 11.00 h. Rozhodli o tom poslanci Národnej rady SR na návrh štyroch koaličných poslaneckých klubov. Pôvodne mal parlament voliť kandidáta v stredu. O post sa uchádza sedem kandidátov. Koalícia zatiaľ dohodu na mene nemá, rokuje. Generálneho prokurátora menuje do funkcie prezident SR.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 231,242 +2,464 Dnes Úmrtí 3,801 +64 Dnes Uzdravení 181,129 Infikovaných 46,312 Last updated: 21. januára 2021 - 22:23 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky