pondelok, 25 januára, 2021
1.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Poslanci ukončili rokovanie novelou zákona o samosprávnych krajoch

Poslanci ukončili rokovanie novelou zákona o samosprávnych krajoch

Poslanci ukončili prvý deň 18. schôdze Národnej rady (NR) SR prerokovaním návrhu novely zákona o samosprávnych krajoch, podľa ktorej by samosprávne kraje mohli pri výkone svojich zákonných povinností využívať elektronickú komunikáciu. Obmedziť by sa tiež mohla i možnosť poslancov zastupiteľstva byť členom štatutárnych orgánov rozpočtových a príspevkových organizácií kraja.

Poslanci na utorkovom rokovaní schválili aj viacero zákonov z dielne rezortu financií. Od 1. januára budúceho roka na Slovensku dôjde k úplnému zrušeniu osobitného odvodu bánk. Plénum tiež rozhodlo o tom, že súkromná výroba destilátov z vlastného ovocia sa rušiť nebude, ako pôvodne plánovalo ministerstvo financií. Poslanci zároveň schválili novelu zákona o spotrebnej dani z tabakových výrobkov. Cigarety od februára 2021 tak pravdepodobne zdražejú a majú byť pod prísnejšou kontrolou.

V stredu (25. 11.) majú poslanci od 9.00 h rokovať o voľbe kandidáta na generálneho prokurátora. Na stredu je tiež naplánovaná aj samotná voľba. Tá sa môže ešte posunúť. O spoločnom kandidátovi na tento post má rokovať koaličná rada.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 236,476 Úmrtí 4,068 Uzdravení 189,959 Infikovaných 42,449 Last updated: 25. januára 2021 - 10:38 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky