pondelok, 18 januára, 2021
-8.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Francúzska polícia rozohnala stanový tábor utečencov v centre Paríža

Francúzska polícia rozohnala stanový tábor utečencov v centre Paríža

Francúzska polícia v pondelok večer použila slzotvorný plyn na rozohnanie stoviek migrantov, ktorí v centre hlavného mesta Paríž postavili provizórny stanový tábor. Informovala o tom v noci na utorok agentúra AFP.

Dobrovoľníci pomohli na parížskom námestí Place de la République postaviť približne 500 modrých stanov, ktoré sa rýchlo zaplnili migrantmi pochádzajúcimi prevažne z Afganistanu. Zhruba o hodinu dorazili policajti, aby tábor zlikvidovali.

„Sú príliš násilní,” vzlykal 34-ročný Afganec po vyhnaní zo stanu. „Chceme len strechu nad hlavou,” dodal.

Policajti neskôr použili aj slzotvorný plyn a vyhnali migrantov do ulíc mesta.

Francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin na Twitteri napísal, že ho šokovali zábery pondelkovej operácie s tým, že požaduje predložiť “podrobnú policajnú správu”.

Minulý týždeň francúzska polícia vypratala stanový tábor migrantov, ktorý sa nachádzal pred štadiónom Stade de France na parížskom predmestí Saint-Denis.

Paríž je pre migrantov často akousi kľúčovou zástavkou na ich ceste do iných európskych krajín, najčastejšie Británie. Vo francúzskej metropole a jej okolí zakladajú provizórne tábory, ktoré o niekoľko mesiacov neskôr zvyčajne zlikviduje polícia.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 223,325 Úmrtí 3,474 Uzdravení 168,915 Infikovaných 50,936 Last updated: 18. januára 2021 - 04:53 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky