nedeľa, 17 januára, 2021
-3.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Ďalšie kolo testovania podľa premiéra určite nebude dobrovoľné

Ďalšie kolo testovania podľa premiéra určite nebude dobrovoľné

Ďalšie kolo plošného testovania, ktoré sa má uskutočniť v decembri, nemôže byť dobrovoľné, ako to bolo tento víkend (21. – 22. 11.). Uviedol to premiér Igor Matovič (OĽANO) pred zasadnutím ústredného krízového štábu.

„My sa musíme rozhodnúť, buď tu bude masívne testovanie, alebo očakávam od kolegu Sulíka, že sa tu postaví a povie, že bude tvrdý lockdown,” povedal Matovič. Poukázal, že tretia možnosť neexistuje, pretože “v lekárni sa nedá kúpiť liek na koronu”. Poznamenal, že je dôležité sa zaujímať aj o stav pacientov v nemocniciach.

Premiér sa vyjadril aj k víkendovému testovaniu. Povedal, že s ministrom obrany Jaroslav Naďom (OĽANO) očakávali, že sa príde testovať zhruba tretina ľudí. „Bolo to niekde okolo 30 percent,” poznamenal Matovič. Ako tvrdí, bol to test toho, či “dokážeme ísť v ústrety tým najťažším trom mesiacom, ktoré nás čakajú”.

„Z toho jednoznačne vyplýva, že robiť akékoľvek plošné testovanie postavené na dobrovoľnosti absolútnej by boli vyhodené peniaze,” uzavrel premiér.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 223,325 +573 Dnes Úmrtí 3,474 +57 Dnes Uzdravení 168,915 Infikovaných 50,936 Last updated: 17. januára 2021 - 19:23 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky