pondelok, 18 januára, 2021
-8.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Voľby USA: Trumpov tím sa rozišiel s kontroverznou právničkou

Voľby USA: Trumpov tím sa rozišiel s kontroverznou právničkou

Niekoľko dní po kontroverznej tlačovej konferencii o údajných volebných podvodoch ukončil štáb amerického prezidenta Donalda Trumpa spoluprácu s právničkou Sidney Powellovou. Trumpov osobný právnik Rudy Giuliani v nedeľu podľa agentúry AFP oznámil, že Powellová už nepracuje pre Trumpov tím právnikov ani pre samotného prezidenta.

Powellová na štvrtkovej tlačovej konferencii, na ktorej mal Giuliani 40-minútový monológ, odsúdila podvody v prezidentských voľbách konaných 3. novembra. Právnička tvrdila, že Trump v skutočnosti zvíťazil nad svojím  vyzývateľom Joeom Bidenom veľkým rozdielom hlasov. Bez uvedenia dôkazov vyjadrila predpoklad, že voľby v prospech Bidena svojimi hackerskými útokmi zmanipulovali Kuba, Venezuela a Čína, ako aj hnutie Antifa, technologické firmy a jeden internetový server v Nemecku.

Giuliani na takmer dvojhodinovej tlačovej konferencii hovoril o “národnom sprisahaní” proti Trumpovmu znovuzvoleniu. Demokratov okolo víťaza volieb Joea Bidena označil za “gaunerov”, ktorí sa dopustili volebných podvodov v kľúčových štátoch, “aby voľby ukradli americkému ľudu”.

Trump svoju porážku vo voľbách doteraz nepriznal a takisto bez akýchkoľvek dôkazov hovorí o údajných masívnych volebných podvodoch. Pokusy tímu Trumpových  právnikov spochybniť Bidenove víťazstvo vo viacerých kľúčových štátoch zatiaľ zlyhali.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 223,325 Úmrtí 3,474 Uzdravení 168,915 Infikovaných 50,936 Last updated: 18. januára 2021 - 04:23 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky