pondelok, 18 januára, 2021
-7.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Nemecká fregata zastavila v Stredozemnom mori podozrivú tureckú loď

Nemecká fregata zastavila v Stredozemnom mori podozrivú tureckú loď

Nemecká fregata Hamburg zabránila v nedeľu v Stredozemnom mori tureckej nákladnej lodi pokračovať v plavbe do Líbye. Dôvodom bolo podozrenie, že vezie nelegálnu dodávku zbraní pre jednu zo strán tamojšej občianskej vojny, informoval v noci na pondelok spravodajský týždenník Der Spiegel na svojej webovej stránke.

Posádka fregaty zastavila tureckú kontajnerovú loď Rosaline A asi 200 kilometrov severne od líbyjského mesta Benghází. Na palubu následne vstúpili nemeckí vojaci a začali kontrolovať náklad.

V priebehu pondelka má nemecká armáda oznámiť, či turecká loď prevážala zbrane. Z Turecka do Líbye vyrazila Rosaline A počas víkendu a náklad mala vyložiť v polovici týždňa v Misuráte.

Nemecké námorníctvo dostalo informáciu o tureckom plavidle od ústredia misie EÚ Irini, ktorej v súčasnosti velí grécky dôstojník. Cieľom tejto operácie je obmedziť pašovanie zbraní do Líbye a pomôcť tak ukončiť krvavú občiansku vojnu.

Turecko už dlhší čas neskrýva priamu podporu medzinárodne uznávanej vlády v Tripolise a do Líbye posiela loďami a lietadlami zbrane a žoldnierov, pripomína Der Spiegel. Už v lete zastavilo plavidlo nemeckého námorníctva nákladnú loď smerujúcu do Líbye. Podozrenie z pašovania zbraní sa vtedy rýchlo potvrdilo, pretože nákladná loď prevážala špeciálny druh leteckého paliva, ktorý používajú iba bojové lietadlá.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 223,325 Úmrtí 3,474 Uzdravení 168,915 Infikovaných 50,936 Last updated: 18. januára 2021 - 05:42 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky