nedeľa, 24 januára, 2021
2.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Čína by sa mohla stať výrobným a exportným centrom pre hybridné motory

Čína by sa mohla stať výrobným a exportným centrom pre hybridné motory

Nemecký automobilový koncern Daimler a čínska spoločnosť Geely Holding v piatok uviedli, že Čína by sa mohla stať výrobným a exportným centrom pre hybridné motory vyvinuté spoločne pre automobily Volvo a Mercedes-Benz.

Začiatkom tohto týždňa nemecká automobilka uviedla, že bude spolupracovať s čínskou spoločnosťou Geely na výrobe spaľovacích motorov novej generácie pre použitie v hybridných vozidlách.

Motory sa budú vyrábať v Číne aj v Európe a Geely a Daimler budú spolupracovať v oblasti strojárstva, dodávok a výroby, uviedli obe firmy v spoločnej tlačovej správe.

„Export motorov z Číny sa považuje za jednu z alternatív,“ uvádza sa ďalej v správe.

Cieľom Daimleru, ktorý vlastní značku Mercedes-Benz je, aby do roku 2030 tvorili viac ako polovicu predaja jeho osobných automobilov plug-in hybridy alebo čisto elektrické vozidlá.
      Podľa vedenia Geely, ktorému patrí značka Volvo, spoločný projekt s Daimlerom odráža potrebu cielených investícií do výskumu a vývoja čistých a vysoko účinných motorov, hybridných alebo elektrických.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 234,571 +1,544 Dnes Úmrtí 3,965 +71 Dnes Uzdravení 186,683 Infikovaných 43,923 Last updated: 24. januára 2021 - 01:11 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky