nedeľa, 24 januára, 2021
5.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Košice: Geriatrický ústav eviduje 16 úmrtí na covid-19

Košice: Geriatrický ústav eviduje 16 úmrtí na covid-19

Celkovo 16 úmrtí pacientov Vysokošpecializovaného odborného ústavu geriatrického sv. Lukáša (VOÚG) v Košiciach v súvislosti s novým koronavírusom eviduje Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS). Za ÚDZS to uviedla Erika Kováčiková.

Aktuálne v tejto nemocnici evidujú 11 pacientov a osem zamestnancov s ochorením COVID-19. Situácia sa podľa riaditeľa VOÚG Juraja Sýkoru v porovnaní s uplynulými týždňami podstatne zlepšila. Koncom októbra evidovali 40 prípadov pozitívne testovaných pacientov, a to na oddeleniach geriatrie a oddelení dlhodobo chorých (ODCH). V karanténe bolo v súvislosti s novým koronavírusom 31 zamestnancov. „Celá táto pandemická situácia výrazne negatívne ovplyvnila život v našej nemocnici. Vďaka reprofilizácii lôžok a rozdeleniu oddelení na Covid oddelenie – červenú zónu a Čisté oddelenia – biele zóny, nemocnica mohla pristúpiť k príjmu pacientov,“ uviedol.

Pacient musí mať pri príjme PCR test nie starší ako 48 hodín s negatívnym výsledkom. „Keď k nám nastúpi, putuje do filtra. Ide o vyčlenenú časť oddelenia a k takémuto pacientovi pristupujeme, akoby bol potenciálne pozitívny na koronavírus. Napriek tomu, že má negatívny test, absolvuje opakovane pri príjme ďalší, potvrdzujúci PCR test,“ pripomenul s tým, že pozorujú klinické príznaky a pokiaľ je pacient aj po následnom PCR v poriadku, umiestnia ho do bielej zóny.

Ak by bol výsledok pozitívny, pacient by podľa Sýkoru putoval na Covid oddelenie. Takýto prípad zatiaľ nezaznamenali.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 236,476 +1,905 Dnes Úmrtí 4,068 +103 Dnes Uzdravení 189,959 Infikovaných 42,449 Last updated: 24. januára 2021 - 16:53 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky