sobota, 17 apríla, 2021
4 C
Bratislava
Úvod Aréna VIDEO Poslanci si vypočuli troch kandidátov na post šéfa GP, pokračujú v...

VIDEO Poslanci si vypočuli troch kandidátov na post šéfa GP, pokračujú v piatok

Členovia Ústavnoprávneho výboru Národnej rady (NR) SR vypočuli vo štvrtok troch uchádzačov na post generálneho prokurátora, híring ukončili vo večerných hodinách. V piatok majú vypočuť zvyšných štyroch kandidátov.

Jozefa Čentéša, Tomáša Honza a Jána Hrivnáka vypočúvali členovia výboru, ale aj zástupcovia prezidentskej kancelárie a ostatní prítomní poslanci NR SR. Každý uchádzač odpovedal na ich otázky viac ako tri hodiny. Vzhľadom na to, že všetci traja sú prokurátori, poslancov zaujímalo najmä to, prečo sa pomerne málo verejne ozývali pri problémoch vo vnútri prokuratúry. Zaujímali sa tiež o detaily ich koncepcií riadenia prokuratúry.

O post šéfa Generálnej prokuratúry (GP) SR má záujem sedem uchádzačov. Okrem Čentéša, Honza a Hrivnáka kandidujú aj Juraj Kliment, Ján Šanta, Rastislav Remeta a Maroš Žilinka.

Parlament má voliť kandidáta na šéfa prokurátorov na schôdzi, ktorá sa začne budúci týždeň. Voľba je podľa návrhu programu schôdze naplánovaná na stredu 25. novembra. Generálneho prokurátora menuje prezident SR.

VIDEO Čentéš: Mojou najväčšou devízou je, že poznám všetky zákutia GP

Zdroj: TASR

VIDEO Honz: Určite by som zosilnil kontrolu prokuratúry

Zdroj: TASR

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 374,586 Úmrtí 10,970 Uzdravení 255,300 Infikovaných 108,316 Last updated: 17. apríla 2021 - 04:09 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -