sobota, 16 januára, 2021
-2.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Kandidáta na generálneho prokurátora by mali voliť poslanci v stredu 25. novembra

Kandidáta na generálneho prokurátora by mali voliť poslanci v stredu 25. novembra

Poslanci Národnej rady (NR) SR by mali kandidáta na generálneho prokurátora voliť v stredu 25. novembra počas 18. schôdze parlamentu. Vyplýva to z návrhu programu schôdze zverejneného na webe NR SR. O post šéfa Generálnej prokuratúry (GP) SR sa uchádza sedem kandidátov. Momentálne ich vypočúva parlamentný ústavnoprávny výbor.

O post generálneho prokurátora sa môže po novom uchádzať aj neprokurátor. Do voľby sa prihlásili prokurátor GP Jozef Čentéš, prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Ján Hrivnák, Tomáš Honz, Ján Šanta a Maroš Žilinka, prokurátor Krajskej prokuratúry v Banskej Bystrici Rastislav Remeta a sudca Najvyššieho súdu SR Juraj Kliment.

Parlament bude voliť šéfa prokurátorov po tom, ako predchádzajúcemu generálnemu prokurátorovi Jaromírovi Čižnárovi počas leta skončilo funkčné obdobie. Po voľbe kandidáta v NR SR má nového generálneho prokurátora vymenovať prezidentka SR Zuzana Čaputová, jeho funkčné obdobie je sedem rokov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 220,707 Úmrtí 3,362 Uzdravení 163,323 Infikovaných 54,022 Last updated: 16. januára 2021 - 03:38 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky