nedeľa, 17 januára, 2021
-1.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Nemocnica vo Vranove nad Topľou je pre COVID-19 "zahnaná do kúta"

Nemocnica vo Vranove nad Topľou je pre COVID-19 “zahnaná do kúta”

Nemocnica vo Vranove nad Topľou je pre aktuálnu epidemiologickú situáciu v okrese “zahnaná do kúta”, zariadeniu hrozí jeho uzatvorenie. Povedal to pre médiá riaditeľ nemocnice Eugen Lešo. Nepriaznivá situácia podľa neho súvisí jednak s kapacitnými možnosťami zariadenia, problémom sú aj chýbajúci zdravotníci.

Už sme zahnaní v kúte. Naozaj nám hrozí zatvorenie prevádzky a možno aj zatvorenie nemocnice, keď to takto bude pokračovať ďalej,” uviedol riaditeľ.

Ako vysvetlil, nemocnica vyčlenila celú kapacitu interného oddelenia pre pacientov s ochorením COVID-19. Transformáciu na COVID-19 ambulanciu podstúpila aj gynekologická ambulancia. „Tí ľudia sú unavení, boja sa, boja sa o svoje rodiny. Odmietajú prísť do práce, využívajú karanténu. Keď len trošku môžu, utečú, sú aj takí,” povedal na margo chýbajúcich zdravotníkov s tým, že aj oni sú “obyčajní ľudia, ktorí sa toho boja”.

Ako dodal, situácia v okrese sa nezlepšuje. „Keď ľudia nebudú dodržiavať všetky veci, ktoré budú nariadené, tak sa to bude zhoršovať,” uzavrel.

Nemocnica vo Vranove nad Topľou aktuálne ponúka testovanie antigénovými testami v pracovných dňoch štyri hodiny popoludní. Od budúceho týždňa budú odbery realizovať počas plných ôsmich hodín.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 223,325 +573 Dnes Úmrtí 3,474 +57 Dnes Uzdravení 168,915 Infikovaných 50,936 Last updated: 17. januára 2021 - 14:23 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky