Nemecko aj napriek apelu Merkelovej nateraz nesprísni karanténne opatrenia

0
Nemecká kancelárka Angela Merkelová. Foto: TASR/AP

V Nemecku sa zatiaľ nebudú sprísňovať karanténne opatrenia v súvislosti s pandémiou koronavírusu SARS-CoV-2. Kancelárka Angela Merkelová v tejto otázke nenašla zhodu počas pondelňajšej videokonferencie s premiérmi 16 spolkových krajín, informuje spravodajská stanica Deutsche Welle (DW).

Merkelová bola podľa vlastných slov pripravená okamžite zaviesť prísnejšie opatrenia, avšak premiéri spolkových krajín chceli počkať ešte týždeň. Ďalšie virtuálne rokovanie v tomto formáte sa preto uskutoční 25. novembra a podľa Merkelovej sa na ňom prijmú “prísnejšie a ďalekosiahlejšie rozhodnutia” v boji proti šíreniu koronavírusu, píše agentúra Reuters.

Čiastočné karanténne opatrenia, ktoré Nemecko zaviedlo začiatkom novembra, podľa Merkelovej síce pomohli k zníženiu “exponenciálneho rastu” prípadov infekcií, tempo ich pribúdania sa však musí ešte viac znížiť.

Účastníci rokovania vyzvali občanov, aby obmedzili osobné kontakty na “najnižšie možné minimum”. “Obmedzenia (osobných) kontaktov sú receptom na úspech. Musíme ich obmedziť ešte viac, aby sme dosiahli naše ciele,” povedala Merkelová novinárom.

Od začiatku pandémie Nemecko zaznamenalo 817.164 prípadov nákazy a 12.631 úmrtí. Za uplynulých 24 hodín pribudlo 10.824 nakazených.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu