utorok, 15 júna, 2021
21.6 C
Bratislava
Úvod Aréna NDS finalizuje prípravu tendra na elektronický výber mýta

NDS finalizuje prípravu tendra na elektronický výber mýta

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) aktuálne finalizuje prípravu tendra na elektronický výber mýta, kontrolujú sa súťažné podklady. Pre TASR to uviedla vedúca oddelenia masmediálnej komunikácie NDS Eva Žgravčáková.

NDS avizovala vyhlásiť verejné obstarávanie na dodanie prvej časti mýtneho systému počas tohtoročnej jesene. „Nateraz nemôžeme uviesť podrobnosti k tendru ani ku kritériám na uchádzačov – tie budú jasné vyhlásením verejnej súťaže,” podotkla Žgravčáková.

Pôjde o súťaž na dodávku diela, nie služby. Dielo si bude štát prevádzkovať sám a jeho podporu si bude obstarávať. „Naďalej pôjde o satelitný systém, keďže v kontexte legislatívnych podmienok, infraštruktúry a potrieb regulácie dopravného toku sa voľba satelitnej technológie ukazuje ako správna. Systém bude kompatibilný s európskym systémom,” priblížila pre TASR Žgravčáková.

Z pohľadu doterajšieho systému sa dá podľa nej zároveň porovnať predpokladaná nákladová efektivita celkového konceptu. „Tá aktuálna balansuje na úrovni 45 – 50 % celkového výberu. Nový koncept má ambíciu dosiahnuť zhruba 20 – 25 % nákladovú efektivitu,” dodala.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,087 +49 Dnes Úmrtí 12,446 +5 Dnes Uzdravení 377,425 Infikovaných 1,216 Last updated: 15. júna 2021 - 11:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -