utorok, 20 apríla, 2021
13.2 C
Bratislava
Úvod Aréna USA: Muž bol na úteku z doživotného väzenia takmer 50 rokov. Chytili...

USA: Muž bol na úteku z doživotného väzenia takmer 50 rokov. Chytili ho pri krádeži

V americkom štáte Michigan zadržali muža, ktorý si odpykával doživotný trest za vraždu, keď utiekol z väzby počas povolenej účasti na pohrebe svojej starej mamy pred takmer 50 rokmi. Informovala o tom v piatok agentúra AFP s odvolaním sa na americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI).

Leonard Rayne Moses mal 16 rokov, keď bol odsúdený za vraždu 72-ročnej Mary Amplovej, ku ktorej došlo v Pittsburghu v roku 1968 počas občianskych nepokojov po atentáte na občianskoprávneho aktivistu Martina Luthera Kinga. Úrady uviedli, že Moses a jeho priatelia hádzali do Amplovej domu zápalné fľaše. Vážne popálená žena zomrela o niekoľko mesiacov neskôr.

Moses bol odsúdený za vraždu prvého stupňa na doživotie bez možnosti podmienečného prepustenia. Z väzby utiekol, keď mu úrady povolili zúčastniť sa na pohrebe svojej starej mamy v Pittsburghu v roku 1971.

Podľa úradov Moses skončil v štáte Michigan, kde žil pod falošným menom Paul Dickson a minimálne od roku 1999 pracoval ako zásobovač pre lekárne.

FBI ho odhalila po tom, čo bol začiatkom tohto roka obvinený z krádeže liekov na predpis v lekárni v St. Clair Shores v Michigane, kde pracoval. Mosesove odtlačky prstov vložili v októbri vyšetrovatelia do celoštátnej databázy a zistili zhodu s odtlačkami po jeho zatknutí v roku 1968.

Pracovná skupina FBI Mosesa zatkla vo štvrtok v jeho dome v Grand Blanc v Michigane. Zadržanie sa zaobišlo bez incidentov. Momentálne sa Moses nachádza vo väzení okresu Genesee.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 376,709 +642 Dnes Úmrtí 11,244 +72 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 110,165 Last updated: 20. apríla 2021 - 18:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -