sobota, 16 januára, 2021
-2.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Pompeo pricestoval do Francúzska

Pompeo pricestoval do Francúzska

Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo v sobotu pricestoval do Francúzska, čím odštartoval svoje turné po Európe a Blízkom východe. Informovala o tom agentúra AP.

Pompeo sa so svojim francúzskym rezortným partnerom Jeanom-Yvesom Le Drianom bude v pondelok rozprávať okrem iného aj o terorizme, Blízkom východe, Číne a situácii v Iraku a Iráne. Le Drian naznačil, že Pompeo sa stretne aj s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom.

Šéf americkej diplomacie plánuje počas návštevy diskutovať aj o podpore náboženskej slobody a boji proti terorizmu. V ostatných týždňoch došlo vo Francúzsku k trom teroristickým útoky, pri ktorých zahynuli celkovo štyria ľudia, pripomína AP.

Po Francúzsku Pompeo navštívi aj Turecko, Gruzínsko, Izrael, Spojené arabské emiráty (SAE), Katar a Saudskú Arábiu. Všetky spomínané krajiny už gratulovali novozvolenému americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi k jeho úspechu vo voľbách, všíma si AP. Trump prehru v prezidentských voľbách z 3. novembra stále odmieta prijať a bez dôkazov poukazuje na údajné volebné manipulácie a podvody.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 220,707 Úmrtí 3,362 Uzdravení 163,323 Infikovaných 54,022 Last updated: 16. januára 2021 - 03:23 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky