piatok, 26 februára, 2021
18 C
Bratislava
Úvod Aréna Vláda nikdy neuvažovala o povinnom očkovaní, zdôraznil premiér. Je to slobodná voľba...

Vláda nikdy neuvažovala o povinnom očkovaní, zdôraznil premiér. Je to slobodná voľba ľudí

Vláda SR nikdy vážne neuvažovala nad tým, že by chystala povinné očkovanie proti novému koronavírusu. Na sociálnej sieti to zdôraznil premiér Igor Matovič (OĽANO). Podľa jeho slov je dôležité ľuďom poctivo vysvetľovať prínos očkovania.

Poukázal na to, že v súvislosti s novým koronavírusom mnohí ľudia veria dezinformáciám, a to napriek tomu, že túto tému viackrát s ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím (OĽANO) verejne komunikovali.

„Len poctivými argumentmi dosiahneme pochopenie, že rozhodnutie o vakcinácii nie je len o rozhodnutí mladého slobodného človeka, ale aj o ochrane zdravia a života jeho mamy, otca, starých rodičov či známeho s rakovinou, obezitou, cukrovkou či poruchou imunitného systému,” uviedol.

Predpokladá, že mnohí sa rozhodnú nedať sa zaočkovať. Dodal, že je to slobodná voľba ľudí. Bude to však považovať za dôkaz toho, že tieto osoby sa nepodarilo o dôležitosti očkovania presvedčiť.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 303,420 +2,645 Dnes Úmrtí 6,966 +107 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 41,154 Last updated: 26. februára 2021 - 16:30 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky