streda, 21 apríla, 2021
9.6 C
Bratislava
Úvod Aréna Rakúsko od utorka zatvára obchody, obmedzuje sa pohyb ľudí

Rakúsko od utorka zatvára obchody, obmedzuje sa pohyb ľudí

Rakúsko plánuje od utorka 17. novembra do 6. decembra zatvoriť všetky obchodné prevádzky s výnimkou potravín, lekární, drogérií či čerpacích staníc a zaviesť prísnejšie obmedzenia pohybu a kontaktov. Vyplýva to z návrhu nového nariadenia ku koronavírusovým opatreniam, o ktorom v sobotu s odvolaním sa na parlamentné kruhy informoval denník Kurier.

Ľudia budú môcť svoje príbytky opustiť len z dôvodu zaobstarania si základných životných potrieb, v prípade neodkladných ciest do práce či nevyhnutných návštevách príbuzných. Doteraz platil v Rakúsku zákaz vychádzania v čase 20.00 h – 06.00 h. Povolené budú stretnutia najviac dvoch ľudí, ktorí nežijú v spoločnej domácnosti. Aktuálne sa mohlo stretávať najviac šesť ľudí z dvoch domácností. Na verejnosti budú musieť ľudia dodržiavať metrový odstup od iných osôb a vo vnútorných priestoroch budú povinné rúška.

Otvorené zostanú aj banky, pošty, trafiky či obchody s poľnohospodárskym tovarom a krmivom pre zvieratá, ako aj opravovne bicyklov a automobilových vozidiel. Otváracie hodiny budú obmedzené na 06.00 h – 19.00 h. Denník Kurier informoval, že pred viacerými obchodmi vo Viedni sa pred avizovanými opatreniami tvoria v sobotu dlhé rady, pričom veľký nával je najmä v obchodoch s elektrotechnikou.

Očakáva sa i zatvorenie škôl a škôlok, pričom žiaci majú prejsť na dištančnú výučbu. Takisto sa majú zatvoriť kaderníctva, kozmetické a masážne salóny. Účasť na pohreboch bude podľa nových pravidiel limitovaná na 50 osôb; skúšky v umeleckej oblasti budú naďalej povolené.

Agentúra APA pripomína, že lockdown musí schváliť ešte hlavný výbor Národnej rady. Po desiatich dňoch je navyše nutné opatrenia súvisiace s obmedzením pohybu opäť prehodnotiť a preto by mali najprv platiť len do 26. novembra.

V sobotu o 16.30 h sa uskutoční tlačová konferencia, na ktorej kancelár Sebastian Kurz, vicekancelár Werner Kogler, minister zdravotníctva Rudolf Anschober a minister vnútra Karl Nehammer oznámia podrobnosti týkajúce sa avizovaného sprísnenia opatrení v boji s koronavírusom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 376,709 +642 Dnes Úmrtí 11,244 +72 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 110,165 Last updated: 21. apríla 2021 - 00:09 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -