piatok, 15 januára, 2021
-1.4 C
Bratislava
Úvod Aréna ÚŠP: Pri prepustení Makóa sa bral do úvahy aj jeho postoj ku...

ÚŠP: Pri prepustení Makóa sa bral do úvahy aj jeho postoj ku konaniu

V prípade prepustenia bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy (FS) Ľudovíta Makóa z väzby vzal dozorový prokurátor do úvahy aj postoj obvineného k trestnému konaniu. Pre TASR uviedla hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová s tým, že ho prepustili v piatok.

„Dnešného dňa bol príkazom dozorového prokurátora prepustený z väzby obvinený L. M. Dozorový prokurátor dospel k uvedenému záveru po dôkladnom preskúmaní jednotlivých okolností danej trestnej veci a bol vzatý do úvahy aj postoj obvineného k trestnému konaniu,” povedala Tökölyová.

Vyšetrovanie podľa jej slov pokračuje. Na prípad je naďalej uvalené informačné embargo, ktoré vydal dozorový prokurátor.

Ľudovíta Makóa zadržala polícia 17. septembra, o jeho väzbe Špecializovaný trestný súd rozhodol o dva dni neskôr. Je obvinený zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zločinu obmedzovania osobnej slobody a obzvlášť závažného zločinu vydierania.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 220,707 +2,729 Dnes Úmrtí 3,362 +102 Dnes Uzdravení 163,323 Infikovaných 54,022 Last updated: 15. januára 2021 - 21:38 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky