sobota, 16 januára, 2021
-2.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Remišová: Partneri nepredvídateľne menia názory, ktoré nemajú prediskutované

Remišová: Partneri nepredvídateľne menia názory, ktoré nemajú prediskutované

Strana Za ľudí nerozumie, na základe čoho sa otvárajú niektoré zariadenia a iné nie, “a už vôbec nie, prečo pre školy platí limit šesť detí a pre iné zariadenia a podujatia platí 50 percent kapacity”. Pre TASR to uviedla ministerka investícií a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová. Hovorí, že partneri nepredvídateľne menia názory, ktoré nemajú prediskutované.

„Radi by sme pracovali s partnermi, ktorí sa držia toho, čo povedali pred týždňom, alebo aspoň včera, a nie nepredvídateľne menili názory, ktoré nemajú prediskutované. Dlhodobo sa takto fungovať nedá. Nerozumieme, na základe čoho sa otvárajú niektoré zariadenia a iné nie, a už vôbec nie, prečo pre školy platí limit šesť detí a pre iné zariadenia a podujatia platí 50 percent kapacity,” skonštatovala.

Remišová si zároveň myslí, že najväčšou prioritou pre krajinu by malo byť vzdelávanie. „Mali by sme urobiť všetko preto, aby sme otvorili školy. Nielen pre kvalitné vzdelanie našich detí, ale aj ich zdravý vývoj a spoločenský kontakt. Zameškané vzdelanie a sociálne odlúčenie sa nedá doplatiť žiadnou kompenzáciou,” dodala.

Pandemická komisia vlády schválila návrh premiéra Igora Matoviča (OĽANO), aby sa s obmedzením kapacít otvorili kiná, divadlá i kostoly, ako aj ďalšie prevádzky. Od pondelka (16. 11.) by mohli byť otvorené divadlá, kiná a kostoly s maximálnou kapacitou 50 percent, fitness centrá a plavárne s maximálne šiestimi osobami na 15 metrov štvorcových. Spustiť by sa mohla podľa Matoviča aj Slovenská hokejová liga a prvá futbalová liga, zatiaľ ale bez divákov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 220,707 Úmrtí 3,362 Uzdravení 163,323 Infikovaných 54,022 Last updated: 16. januára 2021 - 04:23 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky