piatok, 22 januára, 2021
10 C
Bratislava
Úvod Aréna Pellegrini žiada Matoviča, aby "sa prestal hrať na sultána" a neurčoval, čo...

Pellegrini žiada Matoviča, aby “sa prestal hrať na sultána” a neurčoval, čo bude otvorené a čo zatvorené”

Expremiér Peter Pellegrini (Hlas-sociálna demokracia) žiada premiéra Igora Matoviča (OĽANO), aby zrušil zákaz zhromažďovania a otvoril aj ostatné prevádzky vrátane reštaurácií, štadiónov či fitnescentier. TASR o tom informovala hovorkyňa strany Hlas-SD Patrícia Medveď Macíková.

„Ak raz nie je hygienickým rizikom polovica kapacity kina, divadla či kostola, potom je úplne neprijateľné, aby sme naďalej mali v platnosti zákaz zhromažďovania, ktorého jediným cieľom je znemožniť ľuďom slobodne vyjadriť názor na túto vládu. Rovnako potom nie je rizikom ani desať ľudí v reštaurácii alebo sto ľudí na štadióne, ak dodržia všetky hygienické predpisy. Žiadam preto premiéra Matoviča, aby sa prestal hrať na sultána a neurčoval, čo bude otvorené a čo zatvorené, ale umožnil ľuďom slobodne žiť a dýchať,” skonštatoval Pellegrini.

Matovič podľa neho potvrdil, že jeho opatrenia proti novému koronavírusu nemajú logiku a riadia sa len “momentálnymi emóciami predsedu vlády”. Podotkol, že útokmi na koaličného partnera sa snaží zamaskovať vlastné zlyhanie a nezmyselnosť nápadu komunitného testovania.

Premiér v piatok na sociálnej sieti informoval, že pandemická komisia schválila jeho návrhy a od pondelka (16. 11.) by sa mohli otvoriť s obmedzenými kapacitami viaceré prevádzky. Divadlá, kiná a kostoly by mohli otvoriť s maximálnou kapacitou 50 percent, fitnescentrá a plavárne maximálne so šiestimi osobami na 15 metrov štvorcových. Spustiť by sa mohli aj Slovenská hokejová liga a prvá futbalová liga, zatiaľ však bez divákov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 233,027 +1,785 Dnes Úmrtí 3,894 +93 Dnes Uzdravení 183,942 Infikovaných 45,191 Last updated: 22. januára 2021 - 23:23 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky