sobota, 27 februára, 2021
4.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Do výberového konania na post riaditeľa NÚDCH sa prihlásili dvaja ľudia

Do výberového konania na post riaditeľa NÚDCH sa prihlásili dvaja ľudia

Do výberového konania na obsadenie miesta riaditeľa Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH) v Bratislave sa do štvrtka (12. 11.) prihlásili dvaja uchádzači. Uviedla to hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.

Ako ďalej informovala, jeden uchádzač sa prihlásil na obsadenie miesta riaditeľa Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici. Dvaja uchádzači sa doposiaľ prihlásili do výberového konania na post šéfa Detskej fakultnej nemocnice Košice.

Rezort predpokladá, že by mohli byť poštou doručené ešte ďalšie žiadosti o účasť na týchto výberových konaniach, keďže termín na ich podanie bol stanovený na stredu (11. 11.). “V súčasnosti sa realizuje príprava výberových konaní, vzhľadom na termín podania žiadostí je predčasné informovať o termíne ich  ukončenia,” doplnila Eliášová.

MZ SR vyhlásilo výberové konania na obsadenie miest riaditeľov Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Banská Bystrica, Detskej fakultnej nemocnice Košice a riaditeľa Národného ústavu detských chorôb Bratislava ešte 14. októbra. Ide o obsadenie miest na funkčné obdobie päť rokov.

Minister Marek Krajčí (OĽANO) vtedy hovoril o transparentných výberových konaniach, z ktorých vzídu odborníci. Vyzval verejnosť, aby sa do výberových konaní prihlásila. Zdôraznil, že šancu má každý. “Verím, že budeme vyberať z morálne bezúhonných odborníkov, ktorí prispejú k skvalitneniu fungovania zdravotníckych zariadení, nastavia v nich efektívne procesy, vyrovnané hospodárenie a predovšetkým zabezpečia kvalitné poskytovanie zdravotnej starostlivosti,” uviedol pri vyhlásení výberového konania.

Záujemcovia o funkciu musia splniť niekoľko požiadaviek, medzi nimi sú vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa, odborná prax päť rokov po ukončení vysokoškolského štúdia druhého stupňa, ďalej musia byť dôveryhodní a odborne spôsobilí. 

MZ SR doplnilo, že za odborne spôsobilú sa považuje fyzická osoba, ktorá má odbornú prax v oblasti zdravotníctva, poisťovníctva, práva, ekonómie alebo iných príbuzných odboroch.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 303,420 Úmrtí 6,966 Uzdravení 255,300 Infikovaných 41,154 Last updated: 27. februára 2021 - 06:09 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky