Gröhling chce obnoviť Radu ministra pre šport, bude mať nových členov

0
zľava minister školstva Branislav Gröhling (SaS) a poradkyňa ministra hospodárstva SR Jana Kiššová počas zasadnutia Ústredného krízového štábu SR na Úrade vlády SR v Bratislave vo štvrtok 22. októbra 2020.(Foto: TASR)

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) chce obnoviť Radu ministra pre šport. Tá bude po novom pomáhať hľadať riešenia problémov slovenského športu. Informoval o tom odbor komunikácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR.

Novými členmi rady sa stali Karol Kučera, Václav Mika, Richard Strapko, Ľuboš Jančík, Lucia Mesárošová, Richard Kollár, Branislav Tréger, Eva Gažová, Ján Kováčik, Monika Chochliková, Ivan Mikloš, Anton Siekel a Ľuboš Sarnovský. Ministerstvo vysvetľuje, že v rade sú zastúpení ľudia z rôznych oblastí, pretože má riešiť aj prienik športu do rôznych sfér verejného života.

“Členov Rady bude na rozdiel od minulosti iba 13. Očakávame od nich, že poskytnú spätnú väzbu na riešenia pripravované ministerstvom, ale aj iniciatívne návrhy v oblasti športu”, informoval štátny tajomník MŠVVaŠ SR pre šport Ivan Husár. Rada sa bude schádzať štyrikrát do roka, po prvý raz sa stretne vo februári budúceho roka.

Rezort plánuje na zasadnutiach riešiť víziu slovenského športu, športovú reprezentáciu SR, športovú infraštruktúru, top športovcov, športové podujatia s mimoriadnym celospoločenským významom, strediská športovej reprezentácie, financovanie športu, voľnočasové poukazy, mediálnu podporu športu, školské športové aktivity či legislatívu v športe.

“Doteraz pracovalo v Rade ministra 32 osobností najmä z národných športových zväzov. Bola však zvolávaná len sporadicky, napríklad v roku 2019 sa nezišla ani raz,” uvádza odbor komunikácie.

- Reklama -