nedeľa, 28 februára, 2021
2.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Británia: Náraz auta do policajnej stanice v Londýne nebol teroristickým útokom

Británia: Náraz auta do policajnej stanice v Londýne nebol teroristickým útokom

Incident, počas ktorého auto vrazilo do policajnej stanice v severnom Londýne, nebol teroristickým útokom. Vo štvrtok to oznámila britská Metropolitná polícia, na ktorú sa odvolala tlačová agentúra DPA.

Príslušníkov polície privolali na miesto činu k policajnej stanici v severolondýnskej časti Edmonton v stredu o 18.58 h miestneho času (19.58 h SEČ) a tam zistili, že do vchodu stanice nabúralo auto.

Na miesto boli privolané aj sanitky a hasičské posádky.

Policajní príslušníci následne zatkli 45-ročného muža pre podozrenie z podpaľačstva a mnohých ďalších trestných činov, uviedla Metropolitná polícia.

Podozrivý údajne z auta po náraze vystúpil a pokúsil sa ho podpáliť pomocou benzínu. Aj neoverený videozáznam zverejnený v stredu večer na sociálnych sieťach zachytáva, ako muž vystupuje z auta a následne na cestu vylieva tekutinu, ktorú potom zapáli.

Pri incidente neutrpel zranenia žiaden policajt ani nikto z verejnosti.

Obyvatelia z okolitých domov, ktorých evakuovali, sa mohli vrátiť domov a policajti zo stanice dostali pokyn, že sa tiež môžu vrátiť do budovy.

Detektívi vyzvali verejnosť, aby im poslala akékoľvek fotografie alebo záznamy, lebo im môžu pomôcť pri vyšetrovaní.

“Vyzerá to tak, že išlo o izolovaný incident, a nezdá sa, že súvisí s terorizmom. Som spokojný, že obyvateľom nehrozí väčšie riziko,” povedal veliteľ Metropolitnej polície Ade Adelekan.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 306,268 +2,848 Dnes Úmrtí 7,075 +109 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 43,893 Last updated: 28. februára 2021 - 01:24 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky