Slovák v Rakúsku mieril na chodcov airsoftovou zbraňou. Polícia ho zadržala

0
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Rakúska polícia zadržala v stredu popoludní Slováka, ktorý v meste Traun v spolkovej krajine Horné Rakúsko airsoftovou zbraňou mieril na chodcov. Jednému mužovi dokonca z tesnej blízkosti cielil na hlavu a dva razy stlačil spúšť, informovala vo štvrtok agentúra APA.

Slováka vo veku 26 rokov polícia zatkla po desiatich minútach a na nariadenie prokuratúry ho previezli do justičného zariadenia v Linzi. Vyšetrujú ho z viacnásobného nebezpečného ohrozenia s použitím repliky zbrane, ktorá vyzerala ako skutočná.

Muž podľa APA v stredu popoludní prechádzal mestom Traun v okrese Linz-Land, pričom airsoftovú zbraň držal v ruke. Najprv podišiel k 60-ročnej žene a následne k skupine troch až štyroch osôb. Potom sa otočil a namieril na túto skupinku ľudí a išiel ďalej.

Nakoniec namieril z tesnej blízkosti zbraňou na 65-ročného muža a dva razy stlačil spúšť. Jedna očitá svedkyňa tohto incidentu sa domnievala, že ide o skutočnú zbraň a privolala pomoc.

Prípad sledovala aj policajná hliadka. Príslušníci polície na muža vytiahli služobnú zbraň a presvedčili ho, aby svoju airsoftovú zbraň zložil.

- Reklama -