piatok, 2 decembra, 2022
-0.4 C
Bratislava
ÚvodArénaPremiér: Zákaz vychádzania by mal po novom platiť od 23.00 h do...

Premiér: Zákaz vychádzania by mal po novom platiť od 23.00 h do 5.00 h

Zákaz vychádzania by mal platiť po novom od 23.00 h do 5.00 h s výnimkami dochádzania do práce, k lekárovi či na zabezpečenie základných životných potrieb. Vyhlásil to premiér Igor Matovič (OĽANO) pred utorkovým rokovaním so zástupcami cirkví, škôl, športových klubov, podnikateľov v gastronómii či prevádzkovateľov kín a divadiel. Dodal, že sa na tom zhodol ústredný krízový štáb. Zatiaľ však nepovedal, od ktorého dátumu by mal zákaz platiť.

Vláda by mala o pravidlách zákazu vychádzania rozhodnúť na stredajšom (11. 11.) rokovaní. Aktuálne platí zákaz vychádzania do 14. novembra. V tento deň by sa mal skončiť aj núdzový stav. Ústredný krízový štáb v pondelok (9. 11.) odporučil vláde predĺžiť núdzový stav na Slovensku o ďalších 90 dní.

Od pondelka (16. 11.) by sa už nemuselo podľa Matoviča vyžadovať nosenie certifikátu o vykonanom teste na ochorenie COVID-19. “Predpokladám, že certifikáty sa budú vyžadovať iba do konca tohto týždňa, to znamená do nedele (15. 11.) do večera, lebo ďalšie plošné testovanie neprebieha,” povedal novinárom.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -