utorok, 22 júna, 2021
29 C
Bratislava
Úvod Aréna Zelenskyj mal pozitívny výsledok testu na nový koronavírus

Zelenskyj mal pozitívny výsledok testu na nový koronavírus

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj mal pozitívny výsledok testu na nový koronavírus. Podľa agentúry Ukrinform to v pondelok oznámil na sociálnej sieti Facebook.

„Na svete neexistujú šťastlivci, pre ktorých by (ochorenie) COVID-19 nebolo hrozbou. Napriek všetkým karanténnym opatreniam som aj ja dostal pozitívny výsledok (testu),” napísal Zelenskyj. Prezident dodal, že sa cíti dobre, a sľúbil, že absolvuje karanténu a naďalej si bude plniť svoje povinnosti.

Podľa agentúry AFP túto informáciu následne potvrdila aj Zelenského kancelária.

Zelenskyj krátko predtým podľa agentúry Interfax-Ukrajina avizoval, že v krajine čoskoro zavedú takzvanú víkendovú karanténu.

„Dočasný karanténny režim cez víkend, približne na niekoľko týždňov, nám môže pomôcť vyhnúť sa tvrdému lockdownu. Zabránime tak veľkému nárastu v počte pacientov a budeme mať čas na prípravu potrebného počtu lôžok,” uviedol Zelenskyj.

Ukrajinský minister zdravotníctva Maxim Stepanov vysvetlil, že to znamená, že v sobotu a nedeľu budú fungovať len obchody s potravinami, lekárne, verejná doprava, čerpacie stanice a veterinárne lekárne, píše agentúra Unian. Reštaurácie, kaviarne a iné stravovacie zariadenia budú uzavreté, pričom jedlo či nápoje si zákazníci budú smieť vziať iba so sebou.

Na Ukrajine od začiatku pandémie zaznamenali už celkovo 469 018 prípadov nákazy koronavírusom a 8565 súvisiacich úmrtí. V sobotu v krajine hlásili rekordných 10 746 nových prípadov nákazy.
      Kabinet ministrov 13. októbra predĺžil karanténne opatrenia na Ukrajine do konca tohto roka.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,385 +59 Dnes Úmrtí 12,502 +6 Dnes Uzdravení 378,050 Infikovaných 833 Last updated: 22. júna 2021 - 14:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -