utorok, 26 januára, 2021
-0.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Doležal sa obracia na dôchodcov, aby požiadali o bezplatné doručenie dôchodkov domov

Doležal sa obracia na dôchodcov, aby požiadali o bezplatné doručenie dôchodkov domov

Slovenská pošta umožňuje dôchodcom, ktorí si chodia po dôchodok na pobočku pošty, aby si ho telefonicky presmerovali domov. Informoval o tom hovorca Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR Ivan Rudolf s tým, že sa tak vyhnú ohrozeniu novým koronavírusom a problémom so zákazom vychádzania, ak sú vo veku nad 65 rokov a mali preto výnimku v celoplošnom testovaní.

„Ide zhruba o 5 % dôchodcov, ktorí využívajú doručenie dôchodcovskej dávky na pobočku Slovenskej pošty a dôchodok im je vyplácaný v hotovosti. Prosíme ich o to, keďže situácia je v danom období pre poberateľov dôchodkov obzvlášť riziková, aby využili aktuálny zjednodušený spôsob, telefonicky kontaktovali svoju pobočku pošty a nechali si doniesť dôchodok poštovými doručovateľmi priamo domov. Služba je pre dôchodcov bezplatná,” priblížil minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina).

money, bank note, euro
Ilustračná snímka. Foto: Pixabay

Doručenie dôchodku priamo domov využíva podľa rezortu dopravy v súčasnosti 95 % poberateľov tejto dávky vyplácanej prostredníctvom Slovenskej pošty. V aktuálnej situácii súvisiacej so šírením nebezpečného ochorenia COVID-19 odporúča MDV všetkým, aby využili najmä bezkontaktný spôsob výplaty dôchodku na číslo účtu.

Občania starší ako 65 rokov, ktorí sa rozhodli z obavy o svoje zdravie riadiť sa všeobecným odporúčaním dodržiavať zákaz vychádzania a nezúčastnili sa na celoplošnom testovaní, si nemôžu vyzdvihnúť svoje dôchodky na pošte. Na Slovenské národné stredisko pre ľudské práva sa v tejto veci obrátili viacerí dôchodcovia. Stredisko kontaktovalo aj Slovenskú poštu, ktorá potvrdila, že návšteva jej pobočiek nespadá medzi výnimky.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 237,027 Úmrtí 4,068 Uzdravení 193,380 Infikovaných 39,579 Last updated: 26. januára 2021 - 03:23 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky