streda, 14 apríla, 2021
5 C
Bratislava
Úvod Aréna Doležal sa obracia na dôchodcov, aby požiadali o bezplatné doručenie dôchodkov domov

Doležal sa obracia na dôchodcov, aby požiadali o bezplatné doručenie dôchodkov domov

Slovenská pošta umožňuje dôchodcom, ktorí si chodia po dôchodok na pobočku pošty, aby si ho telefonicky presmerovali domov. Informoval o tom hovorca Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR Ivan Rudolf s tým, že sa tak vyhnú ohrozeniu novým koronavírusom a problémom so zákazom vychádzania, ak sú vo veku nad 65 rokov a mali preto výnimku v celoplošnom testovaní.

„Ide zhruba o 5 % dôchodcov, ktorí využívajú doručenie dôchodcovskej dávky na pobočku Slovenskej pošty a dôchodok im je vyplácaný v hotovosti. Prosíme ich o to, keďže situácia je v danom období pre poberateľov dôchodkov obzvlášť riziková, aby využili aktuálny zjednodušený spôsob, telefonicky kontaktovali svoju pobočku pošty a nechali si doniesť dôchodok poštovými doručovateľmi priamo domov. Služba je pre dôchodcov bezplatná,” priblížil minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina).

money, bank note, euro
Ilustračná snímka. Foto: Pixabay

Doručenie dôchodku priamo domov využíva podľa rezortu dopravy v súčasnosti 95 % poberateľov tejto dávky vyplácanej prostredníctvom Slovenskej pošty. V aktuálnej situácii súvisiacej so šírením nebezpečného ochorenia COVID-19 odporúča MDV všetkým, aby využili najmä bezkontaktný spôsob výplaty dôchodku na číslo účtu.

Občania starší ako 65 rokov, ktorí sa rozhodli z obavy o svoje zdravie riadiť sa všeobecným odporúčaním dodržiavať zákaz vychádzania a nezúčastnili sa na celoplošnom testovaní, si nemôžu vyzdvihnúť svoje dôchodky na pošte. Na Slovenské národné stredisko pre ľudské práva sa v tejto veci obrátili viacerí dôchodcovia. Stredisko kontaktovalo aj Slovenskú poštu, ktorá potvrdila, že návšteva jej pobočiek nespadá medzi výnimky.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 373,107 +1,069 Dnes Úmrtí 10,798 +82 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 107,009 Last updated: 14. apríla 2021 - 22:09 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -