Košice: Záujem o testovanie je stále veľký, odporúčajú ísť do Prešovského kraja

0
Košice, testovanie v nedeľu 8.11.2020. (Foto: TASR)

Záujem o testovanie v Košiciach je veľký aj počas druhého dňa druhého kola celoplošného testovania na nový koronavírus. Potvrdil to hovorca mesta Vladimír Fabian s tým, že pribudol aj jeden odberný tím. Záujemcom odporúčajú ísť sa dať otestovať do obcí v Prešovskom kraji.

„Od rána sa vytvárajú veľké rady. Na troch odberných miestach pracuje päť odberných tímov, pretože mesto v sobotu (7. 11.) posilnilo odberné miesto na magistráte o jeden tím zdravotníkov a administratívnych pracovníkov,“ povedal.

Situáciu monitorujú v spolupráci s okresným úradom a mestskou časťou (MČ) Nad Jazerom. Košičanom odporúčajú, aby skúsili navštíviť najbližšie obce v Prešovskom kraji, kde je viac odberných miest a čaká sa minimálne.

Na východnom Slovensku sú Košice jedinou samosprávou z tzv. zelených okresov, kde sa testovanie na požiadavku samosprávy koná aj tento víkend. V Košiciach záujemcov testujú v MČ Nad Jazerom vo Výmenníku Važecká a na parkovisku pri obchodnom centre na ulici Napájadlá 1/D. Tretie odberné miesto je v MČ Západ na parkovisku pri magistráte.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu