pondelok, 25 októbra, 2021
4.3 C
Bratislava
ÚvodArénaKošice: Záujem o testovanie je stále veľký, odporúčajú ísť do Prešovského kraja

Košice: Záujem o testovanie je stále veľký, odporúčajú ísť do Prešovského kraja

Záujem o testovanie v Košiciach je veľký aj počas druhého dňa druhého kola celoplošného testovania na nový koronavírus. Potvrdil to hovorca mesta Vladimír Fabian s tým, že pribudol aj jeden odberný tím. Záujemcom odporúčajú ísť sa dať otestovať do obcí v Prešovskom kraji.

„Od rána sa vytvárajú veľké rady. Na troch odberných miestach pracuje päť odberných tímov, pretože mesto v sobotu (7. 11.) posilnilo odberné miesto na magistráte o jeden tím zdravotníkov a administratívnych pracovníkov,“ povedal.

Situáciu monitorujú v spolupráci s okresným úradom a mestskou časťou (MČ) Nad Jazerom. Košičanom odporúčajú, aby skúsili navštíviť najbližšie obce v Prešovskom kraji, kde je viac odberných miest a čaká sa minimálne.

Na východnom Slovensku sú Košice jedinou samosprávou z tzv. zelených okresov, kde sa testovanie na požiadavku samosprávy koná aj tento víkend. V Košiciach záujemcov testujú v MČ Nad Jazerom vo Výmenníku Važecká a na parkovisku pri obchodnom centre na ulici Napájadlá 1/D. Tretie odberné miesto je v MČ Západ na parkovisku pri magistráte.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 456,438 Úmrtí 12,903 Uzdravení 412,666 Infikovaných 30,869 Last updated: 25. októbra 2021 - 07:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img