utorok, 13 apríla, 2021
3.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Čaputová: Spravodlivosť na Slovensku prechádza očistným procesom

Čaputová: Spravodlivosť na Slovensku prechádza očistným procesom

Spravodlivosť na Slovensku zjavne prechádza očistným procesom, lebo nikto už nie je nedotknuteľný. Prezidentka SR Zuzana Čaputová to uviedla v reakcii na štvrtkové zadržanie bývalých policajných funkcionárov. TASR o tom informoval jej hovorca Martin Strižinec.

„Dnešné predvedenie bývalých vysokých policajných funkcionárov v putách na výsluchy je vážnym signálom o relevantnosti dlho medializovaných podozrení,” uviedla Čaputová.

Pri plnom rešpekte k prezumpcii neviny sa dá podľa prezidentky povedať, že spravodlivosť na Slovensku prechádza očistným procesom, lebo nikto už nie je nedotknuteľný. Ako podotkla, rovnosť pred zákonom je podstatnou súčasťou právneho štátu, akým je aj Slovenská republika.

Národná kriminálna agentúra zadržala pri štvrtkovej akcii s názvom Očistec viacero osôb. Zasahovala u bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara, u exriaditeľa NAKA Petra Hraška, bývalého vysokopostaveného policajného funkcionára Bernarda Slobodníka. Zadržať mali aj exšéfa protikorupčnej jednotky Róberta Krajmera a ďalších. Vyšetrovateľ vzniesol voči zadržaným obvinenie za viaceré trestné činy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 371,168 Úmrtí 10,630 Uzdravení 255,300 Infikovaných 105,238 Last updated: 13. apríla 2021 - 09:24 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -