Británia: Anglicko na mesiac zavádza čiastočný lockdown

0
Na snímke bežci sa fotia na hromade spadnutého jesenného lístia na brehu rieky Temže v Londýne 5. novembra 2020. V Anglicku platí od štvrtka rána čiastočný lockdown s rozsiahlymi obmedzeniami týkajúcimi sa najmä spoločenských aktivít, ktoré vláda zaviedla v boji proti narastajúcim prípadom ochorenia COVID-19. Nariadenia by mali platiť do 2. decembra. Foto: TASR/AP

V Anglicku platí od štvrtka rána čiastočný lockdown s rozsiahlymi obmedzeniami týkajúcimi sa najmä spoločenských aktivít, ktoré vláda zaviedla v boji proti narastajúcim prípadom ochorenia COVID-19. Nariadenia by mali platiť do 2. decembra, informuje agentúra DPA.

Reštaurácie, priestory určené na kultúrne podujatia, športové strediská a zariadenia na vykonávanie iných voľnočasových aktivít musia byť zatvorené. Otvorené zostávajú školy a univerzity.

Na mesiac sa taktiež zavrú všetky obchody okrem supermarketov a iných nevyhnutných prevádzok.

Ľudia môžu domov opustiť len v prípade práce, športovania a rekreácie alebo v prípade starostlivosti o blízkych.

Škótsko, Wales a Severné Írsko sa rozhodli v boji proti koronavírusu zaviesť vlastné opatrenia.

Počet úmrtí spojených s ochorením COVID-19 v Spojenom kráľovstve za uplynulý deň stúpol na 492, čo predstavuje najvyšší počet od začiatku pandémie. Celkovo nákaze v krajine podľahlo 47 742 ľudí.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu