Úvod Aréna Zemetrasenie v Egejskom mori si vyžiadalo už 116 obetí

Zemetrasenie v Egejskom mori si vyžiadalo už 116 obetí

0
Záchranári vynášajú na nosidlách štvorročné dievčatko Aydu Gezginovú, ktoré vytiahli spod trosiek zrútenej budovy v tureckom pobrežnom meste Izmir 3. novembra 2020. Foto: TASR/AP

Zemetrasenie v Egejskom mori z minulého piatka si vyžiadalo už 116 obetí, z toho 114 ľudí zahynulo v západotureckom meste Izmir a dvaja tínedžeri na gréckom ostrove Samos. Informovala o tom v stredu agentúra AP.

Turecký úrad pre mimoriadne situácie (AFAD) uviedol, že pri zemetrasení utrpelo zranenia 1034 osôb a 137 si naďalej vyžaduje lekársku starostlivosť. Záchranné a pátracie práce v Izmire ukončili v 15 zo 17 budov, ktoré sa zrútili pri zemetrasení.

Dym stúpa po požiari v utečeneckom tábore na gréckom ostrove Samos, ktorý nedávno postihlo silné zemetrasenie v pondelok 2. novembra 2020. Foto: TASR

Z trosiek obytných domov záchranári vytiahli viac ako 100 ľudí. V utorok sa im podarilo zachrániť štvorročné dievča, ktoré bolo zavalené 91 hodín.

Podľa americkej geologickej služby USGS dosiahlo zemetrasenie v Egejskom mori magnitúdu 7,0. Turecký úrad pre mimoriadne situácie uviedol, že zemetrasenie malo hypocentrum v Egejskom mori v hĺbke 16,5 kilometra a jeho magnitúda bola 6,6.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu