nedeľa, 13 júna, 2021
14.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Polícia varuje pred podvodnými telefonátmi, páchatelia môžu získať citlivé údaje

Polícia varuje pred podvodnými telefonátmi, páchatelia môžu získať citlivé údaje

Polícia upozorňuje na podvodné telefonáty, keď sa páchateľ snaží pod zámienkou technickej podpory získať od volanej osoby prístup do internetbankingu. Policajti o tom informovali na sociálnej sieti.

Podvodník sa predstaví ako pracovník technickej podpory spoločnosti Microsoft. „Volanú osobu navedie, aby si stiahla softvérový program, ktorý páchateľovi poskytne vzdialený prístup do zariadenia volanej osoby,” upozorňujú policajti s tým, že páchatelia takto môžu získať prístup k súborom a prístupovým údajom do používateľských účtov.

„V prípade, že nezistia také údaje, navedú volanú osobu, aby zaplatila za služby technickej podpory alebo uvedú, že im bude nainštalovaný potrebný antivírusový program, za ktorý je potrebné zaplatiť prostredníctvom internetbankingu,” spresnili policajti. V tom momente páchateľ od volanej osoby buď prevedie finančné prostriedky, alebo získa prihlasovacie údaje do internetbankingu.

Policajti upozorňujú, že ak volaná osoba nepostupuje podľa pokynov páchateľa, ten zneprístupní obsah zariadenia volanej osoby a následne žiada zaplatiť za jeho sprístupnenie. Telefonáty sú vedené v anglickom jazyku a sú najmä z predvolieb +421, +44 a +34.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,026 +42 Dnes Úmrtí 12,439 +3 Dnes Uzdravení 377,254 Infikovaných 1,333 Last updated: 13. júna 2021 - 22:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -