Akokoľvek dobre mienené rady môžu byť už teraz kontraproduktívne, uviedol Sulík

0
Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS). Foto: TASR

Akokoľvek dobre mienené rady niekoľko hodín pred spustením celoplošného testovania môžu byť aj kontraproduktívne. Uviedol to minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) v reakcii na piatkovú výzvu prezidentky SR Zuzany Čaputovej, aby sa testovanie konalo len tam, kde budú zabezpečené odbery.

„Ukazuje sa, že bolo od začiatku chybou nezahrnúť do takýchto rozsiahlych plánov prezidentku SR a vrchnú veliteľku Ozbrojených síl (OS) SR Zuzanu Čaputovú. No pár hodín pred spustením akcie môžu byť akokoľvek dobre mienené rady aj kontraproduktívne. Vláda prijala mimoriadne ťažké rozhodnutie a v súčasnosti stojí pred logisticky extrémne ťažkou úlohou,” uviedol Sulík s tým, že v tejto chvíli musia všetci ťahať za jeden koniec povrazu.

Prezidentka v piatok vyzvala premiéra Igora Matoviča (OĽANO), aby sa plošné testovanie počas víkendu realizovalo tam, kde budú zabezpečené odbery. Požiadala aj o prehodnotenie podmienky zákazu vychádzania. Volá po dobrovoľnosti testovania. Po stretnutí s náčelníkom Generálneho štábu OS SR Danielom Zmekom a veliteľom operácie Spoločná zodpovednosť Ivanom Pachom vyhlásila, že cieľ celoplošnej akcie je nenaplniteľný.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu