piatok, 24 septembra, 2021
19 C
Bratislava
ÚvodArénaOSN zrušila všetky rokovania vo svojom newyorskom sídle po nákaze diplomatov

OSN zrušila všetky rokovania vo svojom newyorskom sídle po nákaze diplomatov

Organizácia Spojených národov (OSN) zrušila všetky osobné stretnutia, ktoré sa mali do konca tohto týždňa uskutočniť v jej v hlavnom sídle v New Yorku. K tomuto kroku pristúpila v utorok po tom, ako sa päť členov misie afrického štátu Niger pri OSN nakazilo novým koronavírusom, informovala agentúra Reuters.

 Od vypuknutia celosvetovej pandémie v marci sa väčšina podujatí OSN konala prostredníctvom videokonferencií. Pred pár týždňami však svetová organizácia začala čiastočný návrat k osobným stretnutiam, avšak za dodržania bezpečnostných opatrení.

Počet účastníkov na podujatiach je limitovaný a všetci musia mať ochranné rúška a dodržiavať fyzické odstupy.

Dočasné pozastavenie konania všetkých osobných stretnutí v newyorskom komplexe OSN navrhol v utorok samotný generálny tajomník António Guterres. V liste predsedovi Valného zhromaždenia OSN Volkanovi Bozkirovi napísal, že toto rozhodnutie prispeje k lepšiemu preskúmaniu skutočného rozsahu nákazy a identifikovaniu všetkých osôb, ktoré prišli s infikovanými diplomatmi do kontaktu.

Niger je jedným z 15 členov Bezpečnostnej rady OSN (BR OSN), ktorá naposledy osobne zasadala minulý štvrtok. Všetkých účastníkov tohto stretnutia v súčasnosti testujú na koronavírus. Utorkové rokovanie BR OSN o Sýrii prebehlo už vo virtuálnej podobe.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 406,760 +829 Dnes Úmrtí 12,594 +2 Dnes Uzdravení 385,167 Infikovaných 8,999 Last updated: 24. septembra 2021 - 15:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -