Žitný: Exfinalistka miss v štátnej limuzíne s Kollárom nie je nič prekvapivé. Zázrak by bol, keby v politike dodržiaval štandardy morálnosti

1
Milan Žitný (Autor: Milan Žitný)

Autonehoda predsedu parlamentu Kollára s exfinalistkou Miss Universe sa ešte bude vysvetľovať. Naposledy o tom hovorila v utorok 27. 10. prezidentka Čaputová. Bezpečnostný analytik Milan Žitný má jasný názor: „Keďže politická kultúra s touto vládou klesla tak hlboko, že prerazili aj povestné dno, je ťažké tento incident hodnotiť… Zázrak by bol, keby Boris Kollár dodržiaval štandardy morálnosti v politike,” uviedol Žitný pre ParlamentnéListy.sk

Druhý najvyšší ústavný činiteľ vezie bývalú finalistku Miss Universe v štátnej limuzíne, keď majú autonehodu. Po troch dňoch sme sa dozvedeli, že ju viezol z ušľachtilého dôvodu, potrebovala ísť do lekárne. Aj tak – obstojí tento argument v prípade služobného auta plateného daňami občanov na pracovné účely?

Išli do lekárne? Tam je to určite v tomto prípade odôvodnené, potrebovali kúpiť tehotenský test. 

Vitamíny a minerály mala ísť kupovať… Ale skúsme sa na to pozrieť napríklad z pohľadu politickej kultúry.

No, bez ohľadu na to, keďže politická kultúra s touto vládou klesla tak hlboko, že prerazili aj povestné dno, je ťažké tento incident hodnotiť. Pre Borisa Kollára je navyše toto správanie úplne štandardné, skôr by bolo prekvapujúce, keby dodržiaval štandardy morálnosti v politike, to by bol zázrak. Ale toto je niečo očakávateľné a predvídateľné.

Aj tak ale trvalo tri dni,  kým sa objasnilo, z akého dôvodu sa Miroslava Fabušová v aute nachádzala. Keďže išla do lekárne, neporušila zákaz vychádzania.

Nuž, je dobré, keď sa človek vie vynájsť v prekérnej situácii.

Voličom to neprekáža, či ako sa vraví, po voľbách je to už jedno? Vyzerá to čudne, že sa Kollára a jeho spôsobov vládni politici zastávajú a nevidia problém.

Platí vždy a v každom čase v tejto krajine: Náš zlodej je dobrý zlodej, náš darebák je dobrý darebák. To len tí druhí sú tí zlí. Naši sú dobrí. Toto vidíme pri každej vláde, nie je to tu prvý raz. Takže naozaj, žiaľ, nič prekvapujúce.  

Predsa len, predvolebná kampaň bola postavená na slušnosti, na tom, že je čas na inú krajinu.

To je ale ťažký omyl voličov. Aj to platí už tridsať rokov: voliči vždy naletia na predvolené sľuby a stále sa nepoučili, že predvolebné sľuby sa po voľbách rozplynú ako dym. Ako povedal klasik Paška: Vyhraj voľby, môžeš všetko. Jemu sa to vyčítalo, ale platilo to pred ním aj po ňom. Zoberme si vládu Vladimíra Mečiara, keď po voľbách to tu obrazne zvalcoval parným valcom zo Zlatej Idky. Takže je to súčasť politickej kultúry krajiny. Pred voľbami sú to reči, po voľbách prázdna slama, ktorá je dobre vymlátená. 

- Reklama -

1 komentár

  1. Prešľapov dnešnej tzv.”Učebnicovej vlády”!!!! Je viac ako-“DOSŤ”!!! Čo!!!-??? bude musieť-stať!!! aby-“TÁTO”!!! Vláda-“ODSTÚPILA”???-!!! Za-8.mesiacov!!! má viac”PRÚSEROV” ako všetký!!! doposiaľ-VLÁDY”!!! Do”KEDY”???-!!! Slovači už dochádza-“TRPEZLIVOSŤ”!!!! Nie je-žiadná”POLITICKÁ KULTÚRA”!!!! Iba “CHAOS”!!! Do “KEDY”???-!!! Odstúpte-nemáte na “TO”!!!

Comments are closed.