sobota, 27 februára, 2021
7.6 C
Bratislava
Úvod Aréna Rusko: Čečenský vodca tvrdí, že Macronov postoj prispieva k terorizmu

Rusko: Čečenský vodca tvrdí, že Macronov postoj prispieva k terorizmu

Čečenský vodca Ramzan Kadyrov v utorok vyhlásil, že francúzsky prezident Emmanuel Macron svojím ospravedlňovaním karikatúr proroka Mohameda v rámci zákonov o slobode slova inšpiruje teroristov.

Podľa agentúry Reuters to Kadyrov, blízky spojenec ruského prezidenta Vladimira Putina, vyhlásil po tom, ako Francúzsko varovalo svojich občanov žijúcich alebo cestujúcich v niekoľkých krajinách s moslimskou väčšinou, aby v súvislosti s pobúrením súvisiacim s daným škandálom prijali mimoriadne bezpečnostné opatrenia.

Tento spor má korene v útoku nožom pred francúzskou školou zo 16. októbra, keď mladík čečenského pôvodu odrezal hlavu učiteľovi, ktorý žiakom ukazoval karikatúry proroka Mohameda.

Predmetné karikatúry, po prvý raz zverejnené francúzskym satirickým časopisom Charlie Hebdo, mnohí moslimovia považujú za rúhanie.

Kadyrov, bývalý povstalec, ktorý súhlasil s kremeľskou vojenskou operáciou, ktorá potlačila islamistické povstanie v Čečensku a neďalekých ruských regiónoch, podľa Reuters “bagatelizuje” skutočnosť, že útočník sa narodil v Čečensku.

Kadyrov vo svojom príspevku na sociálnej sieti Twitter napísal, že Macron sa mýli, ak zverejnenie daných karikatúr považuje za prejav slobody slova.

Macron, ktorý vyzdvihol zavraždeného učiteľa ako “tichého hrdinu”, prisľúbil, že krajina bude bojovať proti “islamskému separatizmu”.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 306,268 +2,848 Dnes Úmrtí 7,075 +109 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 43,893 Last updated: 27. februára 2021 - 13:54 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky